Lidé ve Vrbně od nového obchodu čekají více nákupních možností, kterých ve městě moc není, a také že snad konkurence sníží ceny. Kousek od sebe u vrbenského kruhového objezdu tak brzy budou dva supermarkety. Nedávno úpravami prošel Albert, doposud jediný vrbenský supermarket.

Nová velkoprodejna Penny Market se staví v Jesenické ulici. Ještě před pár dny byla na místě pouze základová deska, pak rychle vyrostla celá stavba i s krovy. „Firma deklaruje, že chce prodejnu otevírat poprvé v předvánočním čase 7. prosince. Stavba postupuje velmi rychle," řekla vrbenská starostka Helena Kudelová. Otevření prodejny by mohlo být šancí pro vrbenské prodavačky a prodavače, kteří jsou třeba bez zaměstnání.

Šanci mají i místní podnikatelé a živnostníci, v prodejně totiž budou k pronájmu prostory pro dvě menší provozovny. „O jednu prodejní jednotku už zájem byl, ale jaký je výsledek jednání, to nevím. Důležité je, že u prodejny rostou také nové parkovací plochy," uvedla starostka Kudelová.

Součástí výstavby Penny Marketu je i vybudování parkoviště. Svá parkovací místa zde chtěl mít pro své zákazníky i nedaleký Albert. V centru Vrbna totiž moc parkovacích míst není. Zákazníci Albertu by ale za parkování před druhou prodejnou platili.

Rada města projednávala žádost prodejny Albert. „Rádi by rezervovali část parkoviště pro své zákazníky. Rada plán neodsouhlasila, zákazníci by byli limitovaní koupí parkovacího kotouče," sdělila starostka Kudelová.

Parkoviště proto zůstane volně přístupné. Ve Vrbně pod Pradědem není nikde placené parkování, jako je tomu v Bruntále nebo v Krnově. Parkovišť u supermarketů v Bruntále a Krnově tak využívají motoristé k tomu, aby ušetřili a nemuseli platit poplatek na placených parkovištích ve městě.