Když končící krnovská starostka Jana Koukolová Petrová (ANO) předávala funkci svému nástupci Tomáši Hadilovi, byla to příležitost ohlédnout se za uplynulým volebním obdobím.

„Před čtyřmi lety jsem deklarovala, že ve svém profesním životě sázím na týmovou práci, komunikaci a odbornost pro danou oblast. Nikoliv na kariérní politiku. A za tím si stojím i nyní, ve svém závěrečném vystoupení. Věřím, že tento přístup mi otevřel cestu k vám, zastupitelům, i ke krnovské veřejnosti,“ řekla Koukolová Petrová a pak následoval dlouhý potlesk.

Nový starosta Tomáš Hradil (Krnovští patrioti) přiznal, že povolební jednání byla tak extrémně složitá, že k uzavření koaliční smlouvy došlo teprve večer před ustavujícím zasedáním zastupitelstva, takže na přípravu svého prvního projevu měl jen pár minut.

„Chtěl bych poděkovat rodinám všech politiků, kteří se zúčastnili toho náročného povolebního vyjednání. Bylo to extrémně těžké. Trávili jsme možná i stovky hodin mimo své rodiny. Chtěl bych poděkovat manželkám, manželům a dětem za nesmírnou shovívavost, kterou s námi měli v uplynulých týdnech. Primárně musím poděkovat své ženě, protože mám dvouměsíčního syna,“ poukázal nový starosta Hradil na rodinné zázemí politiků.

Tomáš Hradil spočítal, že v Krnově bydlí bez necelého měsíce už 39 let.

„Je to pro mě naprosto srdeční záležitost a vím, že očekávání od starosty jsou obrovská. Nemůžu vám proto slíbit nic jiného, než že budu tvrdě pracovat a pokusím se vaše očekávání naplnit. Od mých dvaceti dvou let se zabývám vedením lidí. To je to, co umím, v čem jsem dobrý a co bych chtěl přenést na městský úřad. Krnovští patrioti mají skvělý tým lidí, náš koaliční partner za uplynulé čtyři roky hodně zapracoval a vidím v jeho řadách velké množství velmi schopných lidí. I ve stranách, které jsou teď opoziční, se nachází celá řada mimořádných osobností,“ konstatoval Tomáš Hradil s tím, že chce stmelovat a propojovat nejen koaliční i opoziční politiky, ale také nadšence, kteří žijí v Krnově, mají plno výborných myšlenek, ale do komunální politiky se nezapojili.