Dosavadní ředitelka Médi Sylva Vlašánková je už v důchodovém věku, takže se rozhodla, že svůj post už nebude obhajovat. „Ve výběrovém řízení na místo ředitele SVČ Méďa byli jen dva zájemci. Byli to Veronika Kozlíková a Břetislav Suchomel, kteří oba působili jako zástupci ředitelky Sylvy Vlašánkové. Shodou okolností jsem seděl ve výběrové komisi, takže mohu potvrdit, že oba byli velmi dobří a bylo to pro nás těžké rozhodování," potvrdil krnovský místostarosta Michal Brunclík, který s pracovníky SVČ Méďa v minulosti často spolupracoval.

„Kdybych to měl zjednodušit, Břetislav Suchomel měl koncepci založenou na tom, udržet současný směr a vysokou úroveň střediska Méďa, Veronika Kozlíková zase měla jasné vize, co by chtěla změnit a kam by se mělo středisko posunout dál," shrnul Brunclík své postřehy z výběrového řízení.

Kromě současných pracovníků SVČ Méďa se na post ředitele nikdo zvenčí nehlásil a ani o krnovské mateřské školy, kde rovněž museli ředitelé obhajovat svou pozici ve výběrovém řízení, moc velký zájem nebyl. „Na školkách se většinou ve výběrovém řízení setkala stávající ředitelka a jeden protikandidát. Podstatně zajímavější už to bylo na základních školách. Například na školy v Žižkově ulici a na Smetanově okruhu bylo čtyři až šest zájemců," prozradil Michal Brunclík.

„Zajímavé je, proč se do výběrových řízení na ředitele hlásilo jen málo mladých pedagogů kolem třiceti let. Ne že by se báli postavit do čela kolektivu, ve kterém budou i starší kolegové, ale odrazuje je šestileté funkční období, po kterém ředitel svůj post musí obhajovat. Raději si zachovají smlouvu na dobu neurčitou než jít do rizika, že svůj post po šesti letech neobhájí a stanou se z nich nezaměstnaní. Až mě překvapilo, jak velkou roli to hraje u mladších pedagogů," uzavřel místostarosta Brunclík.