Prvního ledna se zájemci o společný výšlap na Uhlířský vrch nad Bruntálem sejdou u Kobylího rybníka u restaurace Žabák, na vrcholek vyrazí v deset hodin. Bez ohledu na počasí bude příchozí nahoře čekat teplý čaj a připomenutí některých z devatenácti předchozích ročníků. Tradiční společné focení je nachystáno na jedenáctou hodinu.

Pro účastníky je přichystán tradiční upomínkový kalendář a zcela nově i poštovna. Klub Za starý Bruntál, který je pořadatelem výstupu, vydal reprint staré pohlednice, která bude k dispozici s razítkem dvacátého ročníku výstupu.

Na místě budou k dispozici také poštovní známky a v kompletu za patnáct korun tak lidé dostanou příležitost odeslat svým příbuzným a známým nebo i sami sobě pozdrav z tohoto setkání. Pohlednice vložené do poštovní schránky budou dodatečně opatřeny razítkem poštovny Uhlířský vrch.

Díky tomu se stanou výjimečným a neopakovatelným suvenýrem, který má šanci zařadit se mezi sběratelské rarity. Organizátoři myslí na vše, proto budou mít k zapůjčení i průpisky a dokonce seznam poštovních směrovacích čísel měst a obcí.


Veronika Otáhalová