Letošní ročník byl na Uhlířském vrchu i na Šelenburku zahalen do mlhy, která poněkud kazila radost z výhledů  do krajiny. Lidé se potkávali během výstupu na Uhlířský vrch a na Šelenburk s těmi, kteří už sestupovali dolů. Přáli si do Nového roku zdraví a štěstí jako staří přátelé.

V kostele na vrcholku Uhlířského vrchu i u táboráku na nádvoří Šelenburku si pořídili na památku skupinové novoroční foto. V Bruntálu každý účastník výstupu dostal od pořadatelů z Klubu Za starý Bruntál na památku pohlednici s vyobrazením kostela na Uhlířském vrchu. Lidé si pak na pohlednici mohli otisknout i pamětní razítko. Někteří si dokonce přinesli z domu kalendáře, které si také orazítkovali.

Ani ten, kdo si po vánočním a silvestrovském maratonu udělal výlet na krnovskou zříceninu Šelenburku, neodcházel s prázdnou. Odnášel si hřejivý pocit z prvního dobrého skutku v roce 2018.

Organizátoři z Klubu českých turistů KČT, odbor Krnov, se totiž zapojili do celostátní akce Novoroční čtyřlístek. Její ústřední myšlenkou je na Nový rok udělat čtyři dobré skutky: jít na výlet a překonat tím svou pohodlnost, pozvat někoho ze svého okolí a udělat radost společným výletem někomu z bližních, poznat kus přírody a naší krásné vlasti a také přispět potřebným.

Organizátoři totiž vybírali dvacetikorunové příspěvky na vyznačení a úpravu turistických tras pro lidi s postižením a vozíčkáře. KČT již postavil takových bezbariérových tras třináct. V Moravskoslezském kraji jsou dvě, a to v Hrabyni a v Klimkovicích. KČT odbor Krnov na rok 2018 připravuje řadu sobotních výletů a své tradiční akce.

Patří k nim 15. ročník Zimního táboření na Strážišti v Úvalně, 18. ročník turistického pochodu Po sopkách Bruntálska, 7. ročník Májového setkání na Hraničním vrchu u Města Albrechtic, nebo 53. ročník Krnovské padesátky, kterou lze zdolat pěšky nebo na kole.