„V dnešní době se setkáváme stále častěji s monotónním držením těla při práci jak vestoje, tak vsedě a s jednostrannou zátěží. Následkem tohoto chronického přetěžování je svalová nerovnováha, nestabilita kloubů a bolesti zad,“ popsal nejčastější příčiny civilizačních chorob primář oddělení chronické bolesti a rehabilitace Stanislav Horák.

Přístroj Posturomed pomůže lékařům zlepšit zdravotní stav zejména u pacientů s bolestmi páteře, s bolestmi a nestabilitou kyčlí, kolen a kotníků. Lze ho využít také při rehabilitaci po úrazech a operacích kotníků, páteře, a také po implantacích kolenních a kyčelních náhrad.

Základní cvičení na tomto přístroji trvá zhruba osm minut a provádí se pod odborným vedením. „Tato terapie se hodí pro všechny věkové skupiny od dětí až po seniory. Počet cvičení na přístroji záleží na charakteru onemocnění či poranění pacienta,“ sdělil primář Horák s tím, že cvičení je možné doplnit také o instruktáž správného držení těla a především samostatným domácím cvičením pacienta podle pokynů lékaře či fyzioterapeuta.

Chcete-li přístroj vyzkoušet, není nic jednoduššího, než se na oddělení rýmařovské nemocnice objednat. Vězte, že vyšetření a léčbu plně hradí zdravotní pojišťovny.