Prioritou zůstává rekonstrukce a modernizace školy. Objekt je nutné zateplit. Mimo to se město nevyhne renovaci školní kuchyně a vybavení druhého stupně školy.

„V dubnu podáme projekt na rekonstrukci kanalizace a čističky odpadních vod. Chceme město ještě více zvelebovat. Špatné jsou například komunikace. Budujeme nový bezdrátový rozhlas, chceme na to získat peníze z dotací, počítáme s ním ale raději i v rozpočtu,“ řekl Deníku starosta Břidličné Bohumír Kamenec.

Vysílání rozhlasu chtějí rozšířit také do místních částí Vajglov a Albrechtice u Rýmařova. Mají již novou ústřednu, na další vybavení by mohly přijít peníze z programu hasičského záchranného sboru. Návrh podají zástupci radnice v květnu.

„Vloni jsme dokončili první etapu rekonstrukce bazénu, chceme jít do fáze druhé. Projekt počítá se zastřešením i zatraktivněním sportoviště. V plánu je sauna. Je třeba vyvložkovat bazén, vydláždit celý objekt, potřebná je sedlová střecha,“ popsal výstavbu Bohumír Kamenec.

Město disponuje zpracovaným plánem investic až do roku 2013. Ten počítá i se zbudováním pěší zóny a revitalizací některých lokalit. „Prioritou je škola, víceúčelové hřiště, sloužící nejen školákům, ale i všem obyvatelům,“ upozornil Bohumír Kamenec.

V budově bývalého prvního stupně základní školy již sídlí základní umělecká škola, nechybí denní centrum pro ženy na mateřské dovolené, galerie zřízená kulturní komisí, kde probíhají výstavy různých umělců či klub důchodců. To v minulosti zařídilo město ze svého rozpočtu. Do budovy chodí zapracovat na postavě na šedesát tamních kulturistů. Je tam i tělocvična pro stolní tenis, schází se zde děti z mateřské školy, chrámový pěvecký sbor Bernardini i na sto členů čítající turistický oddíl.

Ve městě byli po mnoho měsíců bez doktorů. To se nyní podařilo změnit. Fungují tam dva zubaři, dva gynekologové i dva praktičtí lékaři, nechybí ortoped. Znovu je otevřena i lékárna. Přes úbytek pracovníků v tamní fabrice Al Invest a.s. město žije a zažívá nyní velký rozkvět.