Touto investicí byly kompletně obměněny stroje, které provádějí biochemická a imunochemická vyšetření, což jsou analýzy, které jsou v laboratořích Podhorské nemocnice prováděny nejčastěji.

Tři nové přístroje byly umístěny na pracovišti v Bruntále a dva v Rýmařově. „Díky novým analyzátorům došlo ke zrychlení analýzy vzorků a je také možné rozšířit portfolio vyšetřovaných parametrů. Už na jaře jsme přitom v obou laboratořích instalovali také nové močové linky, které zrychlují, zpřesňují a objektivizují vyšetření moče,“ vysvětlil primář Oddělení klinické biochemie a hematologie Jaromír Soušek.

Oddělení Klinické biochemie a hematologie Podhorské nemocnice provádí vyšetření nejen pro svá lůžková oddělení a ambulance, ale také pro praktické lékaře, specialisty a veterináře z Rýmařovska, Bruntálska, Vrbenska a Horního Benešova.

V laboratořích si mohou lidé nechat provést vyšetření i jako samoplátce, tedy bez doporučení lékařem.

„Běžně takto na přání klientů vyšetřujeme například krevní skupinu, krevní obraz, HIV a desítky dalších parametrů hodnotících například funkci ledvin, jater, srdce, nebo rizikových faktorů kardiovaskulárních onemocnění,“ uvedl primář oddělení Jaromír Soušek s tím, že výsledky takových vyšetření jsou k vyzvednutí v laboratoři do dvou hodin od předání vzorku.

Soutěž Šedivé či zelené už dvacet let v Krnově hledá nejhezčí květinovou výzdobu a nápadité zahrady. Porota už posoudila přihlášené zahrady, okna, balkony i fotografie na téma zeleň ve městě.
Dvacet let se soutěží Šedivé či zelené