Mnohé obce v okrese Bruntál už zveřejnily upozornění cestujícím, že linkové autobusy od 9. prosince přináší nejen nový standard ve veřejné dopravě, ale mění se i jízdní řády. Důvodem je to, aby jednotlivé spoje na sebe lépe navazovaly. Kraj očekává, nebo spíš požaduje komfortnější a „chytřejší“ autobusy.

„Změny připravujeme tak, aby veřejná autobusová doprava byla efektivní, rychlejší a jednodušší, zvýšila se kvalita a komfort dopravního spojení mezi jednotlivými městy a obcemi a dopravovali jsme se ekologičtěji,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

S novým dopravcem Transdev Morava uzavřel Moravskoslezský kraj smlouvu na příštích deset let.

„V tendrech jsme vybírali nové dopravce, kteří budou cestující přepravovat nízkopodlažními ekologickými autobusy, v nichž jsou samozřejmostí klimatizace, USB konektory, možnost platit kartou, a kteří postupně nabídnou další služby s využitím ,chytrých' technologií,“ řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka. Pro Krnovsko Transdev pořídil 14 nových autobusů s klimatizací a Wi-Fi, které z 85 procent jsou nízkopodlažní.

Ilustrační foto.
Na Krnovsku změní jízdní řády i dopravce: Transdev místo Arrivy
Vrbno pod Pradědem. Ilustrační foto.
Vrbno čekají změny v autobusové dopravě

Nové vozy budou mít jednotný vizuál a budou označeny světelnými informačními panely. Také uvnitř budou vybaveny LCD obrazovkami s informacemi o zastávkách. V rámci prezentace nových autobusů proběhne informačně-propagační kampaň Bus&Coffee, zaměřená na poskytnutí informací o novinkách, která bude spojená s drobným občerstvením. V Krnově i v Bruntálu se akce uskuteční v pondělí 10. prosince.

Tarifní podmínky se nemění, postupně bude rozšiřována možnost jízdné uhradit platební kartou. „Pro nákup dlouhodobého jízdného nebo nabíjení elektronické peněženky na ODISkách Transdev Morava bude zaveden e-shop. ODISky vydané dosavadními dopravci, společnostmi Arriva Morava a Osoblažská dopravní společnost, zůstávají nadále v platnosti,“ uvádí dopravce v tiskové zprávě.

Kontaktní pracoviště pro nahrávání dlouhodobých časových jízdenek a nabíjení elektronických peněz na ODISku zůstává v Krnově v turistickém informačním centru na Hlavním náměstí. Kontaktní pracoviště Osoblažské dopravní společnosti v Krnově bude zrušeno.

Netopýr rezavý.
Probuzený netopýr bez naší pomoci brzy zahyne hladem
Ilustrační foto.
Složili zkoušky z myslivosti, ale lovili zvěř i metodami pytláků