Bezprostředně po svém zvolení nový senátor Ladislav Václavec převzal krnovskou kancelář po svém předchůdci senátoru Palasovi s odůvodněním, že je zavedená a lidé vědí, kde ji hledat. Popularitu této krnovské senátorské kanceláři v Revoluční ulici zajistil také deník Blesk.

Ten v roce 2014 upozornil, že ji Jaroslav Palas zřídil v objektu, který vlastní firma jeho bývalého asistenta a poradce Jakuba Horáčka (ČSSD). „Měsíčně z toho kápne 24 200 korun,“ zjistil Blesk.

.Zdroj: .

„Senátorskou kancelář Palas umístil do domu Horáčkovy firmy a zajistil mu tak pravidelný měsíční příjem 24 200 korun – nejvyšší možnou sumu, kterou může Senát za regionální kanceláře zákonodárců zaplatit,“ uvedly k tomu Lidové noviny.

Jakub Horáček byl v uplynulých letech v Krnově obzvlášť nepopulární politik. Petici za jeho odvolání z postu předsedy dozorčí rady Krnovských vodovodů a kanalizací podepsalo přes 3300 signatářů. Jaroslav Palas ještě jako senátor zabavil petičnímu výboru výzvu k odvolání Horáčka s odůvodněním, že jako potenciální petent má na takový postup právo.