Se žádostí o pomoc se dostavila do služebny městské policie majitelka jedné ze zahrádek v osadě Vysoký břeh. Byla nešťastná z toho, že si na zahrádce bez jejího souhlasu postavila stan dvojice bezdomovců. Domluvy po dobrém nikam nevedly.

Dvojici se v improvizovaném kempu zalíbilo a odmítala ho opustit. „Strážníci muže se ženou večer vyzvali, aby z cizího pozemku odešli. Jak se však druhý den ráno ukázalo, místo se dvojici tak zalíbilo, že výzvu strážníků ignorovala. Strážníci se proto k jejich „kempu“ vydali znovu. Odpoledne si pak ještě ověřili, že pár zahradu tentokrát už skutečně opustil,“ popsala mluvčí radnice Dita Círová trampoty krnovských zahrádkářů a praktiky bezdomovců.

Zatímco bezdomovci chtěli na cizí zahrádce především přečkat noc, oznámení o spáčovi mezi vozy taxislužby přijal dispečer městské policie krátce po 5. hodině ranní.

Svědek strážníkům nahlásil, že před Slezským domovem leží na zemi nějaký muž. Záběry z nedaleké kamery tuto skutečnost potvrdily.

„Navíc kamery ukázaly, že spáč si k odpočinku vybral asi to nejméně vhodné místo, když si lehl mezi parkující vozy taxislužby. Strážníci proto ihned vyrazili na místo. Třiadvacetiletého mladíka probudili a vyzvali k odchodu domů,“ popsala ranní probuzení Dita Círová.