Starý trik s lehkou obměnou použila v úterý 17. dubna dopoledne podvodnice v Krnově. Její čin patří k hyenismu největšího kalibru. Okradla totiž důvěřivou osmaosmdesátiletou seniorku o úspory na pohřeb. „Podvodnice zazvonila po deváté hodině na zvonek u rodinného domu a majitelce sdělila, že jí jde vrátit přeplatek za léky ve výši tisíc korun, ale má u sebe pouze bankovku v hodnotě dvou tisíc, kterou potřebuje rozměnit," popsala starý trik, který bohužel opět fungoval, policejní mluvčí Pavla Tušková.

Důvěřivá paní ženu s milou zprávou pustila do domku a spolu odešly do ložnice, kde seniorka vytáhla z obálky tisíc korun. Podvodnice požádala o papír a tužku, a tak stařenka odešla do kuchyně potřebné pohledat. „Toho pachatelka využila a ze skříně odcizila obálku s hotovostí ve výši šestadvacet tisíc korun. Pak seniorce sdělila, že musí ještě pro něco zajet a hned se vrátí. To už se ale nestalo," doplnila podrobnosti Tušková.

Ihned po jejím odchodu babička s hrůzou zjistila, že přišla o své úspory, které po korunce střádala na pohřeb, aby nebyla po smrti nikomu na obtíž. Podle popisu, který následně udala policistům, se jedná o ženu mezi třiceti a pěta- třiceti lety, střední postavy, delších tmavých vlasů, světlé pleti a protáhlého obličeje. Mluvila plynule česky a přijela krátkým osobním vozidlem bílé barvy.

„V souvislosti s tímto případem opět upozorňujeme starší občany, ať nejsou důvěřiví. Ať nevěří různým záminkám a nepouští do svých obydlí žádné cizí osoby," uzavřela Tušková snad posté opakovaným varováním. Středověké právo založené na sekání rukou zlodějům by v tomto případě bylo velmi opodstatněné.