V průběhu března se nově na pracovní úřad nahlásili šest set čtyřicet dva obyvatelé regionu, z evidence jich vyřadili o sto devadesát víc. V porovnání s únorem se celkový počet lidí bez práce snížil o sto devadesát, meziročně se však zvýšil o tisíc čtyři sta devadesát devět uchazečů o zaměstnání.

Se 16,9procentní mírou nezaměstnanosti se bruntálský okres zařadil na neblahé druhé místo v rámci České republiky. Hůř jsou na tom jen na Jesenicku s 18,8procentní nezaměstnaností. Z celkového počtu uchazečů o práci je na pětačtyřicet procent žen, zbytek mužů. V březnu se přihlásilo na úřad práce nově nejvíc pomocných a nekvalifikovaných dělníků, prodavačů, svářečů, řidičů nákladních vozidel a tahačů, zedníků a dělníků z plastikářských fabrik.

V průběhu března se zaevidovalo také čtyřiačtyřicet osob samostatně výdělečně činných, ve stejné době vloni to bylo sedmapadesát. Ne všichni si pomoci pracovního úřadu váží. Sankčně vyřadit z evidence museli úředníci minulý měsíc pětadevadesát jedinců, kteří odmítli vhodné zaměstnání, dohodnuté rekvalifikace, mařili součinnost nebo pro nějaký jiný důvod.

Nejhorší situace s hledáním práce je na Osoblažsku s 24,5procentní nezaměstnaností, následují Bruntálsko s 18,8 procenta, Albrechticko s 18,4 procenta, Vrbensko s 16,7 procenta a Rýmařovsko s 16,5 procenta. Na Osoblažsku přitom oproti únoru nezaměstnanost klesla. Nejlépe se práce hledá obyvatelům Krnovska, na pracovní úřad se jich tam přihlásilo „pouze“ 13,6 procenta.

Čtyři obce regionu přesáhly třicetiprocentní míru nezaměstnanosti, z toho dvě dokonce šly nad pětatřicet procent. Nejhůř se hledá práce v Hlince s 42,6 procenta nezaměstnaných a v Jiříkově s 35,5 procenta. Naopak míra nezaměstnanosti pod hranicí desíti procent byla v březnu pouze v Nové Pláni, dosáhla 6,7 procent. Volných míst bylo v okresu k 31. březnu 229, na jednu pozici připadalo v průměru 38,7 uchazečů o zaměstnání.