Tento muž prošel čekárnou urgentního příjmu, kde bylo deset pacientů a přišel do kontaktu se sedmi zdravotníky. Zdravotníkům opakovaně tvrdil, že se vrátil z Itálie. 

Online reportáž

Zdravotníci muže odvedli do infekční ambulance a uzavřeli část urgentního příjmu. 

Viceo, které ze zásahu proti muži zveřejnila na svém facebooku Česká televize si prohlédněte zde

„Postupovali jsme dle směrnic, kontaktovali epidemiologa a dokonce přivolali speciální tým, který u muže provedl stěr z dutiny ústní. Jelikož jsme na základě cestovatelské anamnézy usoudili, že by mohl trpět infekčním onemocněním Covid 19,“ sdělil náměstek léčebné péče SZZ Krnov Bronislav Sedláček. 

Prostor čekárny byl vydezinfikován, přítomní pacienti poučeni o možném riziku a odesláni domů. V té době ale docházelo v celém případu ke zvratu. 

close Muž navštívil Sdružené zdravotnické zařízení Krnov a zdravotníkům tvrdil, že se vrátil z Itálie. info Zdroj: facebook České televize zoom_in

„Na základě spolupráce s vedením města Krnova se nám podařilo cizince identifikovat. Od starosty jsme dostali informaci, kde muž pobýval i to, že se v posledních dnech dostal do hledáčku strážníků i policie. Proto jsme kontaktovali majitele ubytovacího zařízení, který nám potvrdil, že muž nikam necestoval. Tato skutečnost byla podložena i kamerovým záznamem, který osobně shlédl místostarosta Krnova,“ řekl mluvčí nemocnice Jiří Krušina. 

Vedení nemocnice z toho důvodu na podvodníka přivolalo policii České republiky, která jej převezla na své oddělení. „K chování tohoto individua bohužel nemohu nalézt vhodná slova. Chápu, že někdo může přijít o práci a bydlení, ale toto je neomluvitelné. Rozhodli jsme se proto podat trestní oznámení,“ dodal náměstek Sedláček. 

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in