Shodou okolností jsou v tento okamžik nemocniční lůžka uložená nejen ve skladech státních hmotných rezerv, ale také v krnovském Prioru. Přivezli je tam pracovníci Charity Krnov, kteří už řadu let vypravují kamiony s humanitární pomocí do válečných oblastí na Ukrajině.

Tyto aktivity Charity podporuje kromě stovek drobných dárců také kraj a město Krnov, které má na Ukrajině partnerské město Nadvina.

Kamiony pravidelně vozí z Krnova na Ukrajinu také starší nemocniční lůžka, hygienické prostředky a zdravotnický materiál pro tamní lékaře a různé sociální služby.

Shodou okolností se Charitě Krnov nedávno podařilo sehnat 60 starších nemocničních lůžek, které plánovala při nejbližší příležitosti transportovat ukrajinským partnerům. Vzhledem k pandemické situaci cesta na Ukrajinu dnes nepřichází v úvahu. Město Krnov proto nabídlo uskladnění lůžek v Prioru na náměstí, který je městským majetkem.

Charita Krnov je připravena tato lůžka zapůjčit českým nemocnicím nebo ubytovacím a karanténním zařízením pro pacienty s covidem, pokud o ně bude zájem.

„Charita Krnov obdržela 60 starších nemocničních lůžek. Až to situace dovolí, budou ze skladu v obchodním domě, kde jsou dnes uloženy, převezeny do nemocnice v našem partnerském městě Nadvirna na Ukrajině. Pokud lůžka budou potřebná s ohledem na současnou situaci i u nás, dá je Charita k dispozici,“ potvrdila ředitelka Charity Krnov Monika Dudová a poděkovala starostovi Krnova Tomáši Hradilovi za pomoc s uskladněním i stěhováním lůžek pro Ukrajinu.

Poděkovala také úředníkům krnovské radnice, kteří pomáhali se stěhováním i poslanci parlamentu Michalu Ratiborskému (ANO), který v Kofole domluvil zajištění autodopravy.