V Rýmařově se dočkají stavební rekonstrukce v místnosti pro zemřelé vybavené chladicím boxem a chladicí místnosti pro odpady. „Práce v těchto prostorách budou dokončeny ke konci července, celkové náklady dosahují čtyř set tisíc korun,“ řekla ekonomka Podhorské nemocnice Irena Orságová.

Dále by se měli pacienti dočkat sociálních zařízení na pokojích, které by měly vyjít na dva miliony korun. Na interní ambulanci rýmařovské části nemocnice již bylo pořízeno nové EKG v hodnotě šedesáti šesti tisíc korun. Do konce roku přibudou rovněž nová lůžka za osm set padesát tisíc korun, obnoven bude částečně inventář a lékařská technika za půl milionu korun.

Pro bruntálskou část nemocnice je naplánována obnova lékařské techniky za bezmála jeden a půl milionu korun. Vozový park se rozšíří o novou sanitu za milion dvě stě tisíc korun. Mezi významné akce, na kterých se finančně podílejí města Rýmařov a Bruntál, patří výměna oken na části provozu léčby bolesti a rehabilitaci nemocnice v Bruntále.

„Oproti klasickým dřevěným oknům jsou ta plastová levnější na údržbu a rovněž nejsou uživatelsky tolik náročná. Nezanedbatelná je i úspora za energie a estetický vzhled budovy, kterého díky plastovým oknům dosáhneme,“ zdůraznila ekonomka Orságová s tím, že by právě v tomto období měly začít práce na budovách nemocnice v Rýmařově, které čeká zateplení, výměna oken a oplášťování.

Skupina Agel převzala obě pracoviště v roce 2005, bruntálská nemocnice byla v konkursu a její stav byl katastrofální. Od té doby investovala do nákupu nových přístrojů a modernizace nemocnice téměř osmdesát milionů korun.