„Den otevřených dveří v bruntálské nemocnici děláme vůbec poprvé. Naopak přednášky pro budoucí rodiče pořádáme každý rok několikrát,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Marián Olejník.

Návštěvníci Dne otevřených dveří si mohou nechat změřit krevní tlak, hladinu krevního cukru, cholesterolu v krvi i výšku a váhu, ze kterých se stanovuje BMI - Body Mass Index, nebo mamografické a mamologické vyšetření. Pro návštěvníky budou otevřeny i odborné ambulance, a to neurologická a ušní, nosní, krční. „Lékaři lidem poradí v oblasti prevence srdečně - cévního onemocnění, cukrovky a zdravého životního stylu a výživy,“ uvedla hlavní sestra Eva Krulišová s tím, že prohlídka nově zrekonstruovaných prostor nemocnice s výkladem začíná ve 14 hodin a bude se opakovat v 15 a v 16 hodin. „Hlavní stanoviště je na poliklinice, a to vedle informačního centra,“ doplnila hlavní sestra.

Při setkání s budoucími rodiči vystoupí porodní asistentka a dětské sestry. Ty rodiče poučí o kojení a péči o novorozence. Budoucí maminky se také dozvědí, jak se připravovat na porod.