Nástavba polikliniky nemocnice probíhala ve dvou etapách od roku 2004 a celkově vyšla na více než 95 milionů korun. Takřka polovinu nákladů pokryla dotace ministerstva zdravotnictví. Provozovatel zdravotnického zařízení, Podhorská nemocnice Bruntál, pak do vybavení operačních sálů a ARO investoval více než deset milionů korun.

„Byť v průběhu realizace nešlo všechno zcela hladce, nakonec se podařilo posunout nemocnici o velký kvalitativní kus dopředu. Věřím, že to nejvíce ocení pacienti, tedy občané města a spádové oblasti,“ řekl starosta Leoš Gregovský. Ve třetím podlaží nemocnice je připraveno osmnáct lůžek chirurgie, ve čtvrtém podlaží dva operační sály, osm lůžek jednotky intenzivní péče a anesteziologicko resuscitační péče i dalších osmnáct lůžek pro chirurgii. Součástí stavby je strojovna vzduchotechniky, vakuová a kompresorová stanice, úpravna vody, tři nové výtahy a dva evakuační výtahy včetně schodiště. Nově vybavené oddělení a operační sály začnou pacientům sloužit už od pondělí.

„Na chirurgickém oddělení jsou nyní úplně nové postele i nábytek. Každý pokoj má sociální zázemí - sprchu, umývadlo, WC a zároveň nové dorozumívací zařízení mezi sestrami a pacienty,“ uvedl ředitel nemocnice, lékař Marián Olejník. „Na ARO zase fungují nové ventilátory, polohovatelná lůžka, dávkovače či infuzní pumpy. K tomu byla doplněna moderní klimatizace, která sníží riziko vzniku infekcí. Sály pro operační obory a ARO tak tvoří jeden komplex, čímž odpadá dlouhé převážení pacientů. Díky novým laparoskopickým věžím mají lékaři navíc dostatek prostoru pro manipulaci na sálech,“ dodal ředitel.