S modernizovaným chirurgickým a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO) vytvoří jeden komplex, takže pacienti už nebudou zdlouhavě převáženi. Do přístavby sálů vložilo město během tří let téměř 100 milionů korun, polovinu nákladů pokryla státní dotace. Za nové přístroje na odděleních zaplatila nemocnice nejméně deset milionů korun. Nově vybavené chirurgické oddělení poskytne lůžka 36 pacientům, osm lidí může ležet na jednotce intenzivní a anesteziologicko-resuscitační péče.

"Každý pokoj chirurgického oddělení má vlastní sociální zázemí, nový nábytek a také nové zařízení pro dorozumívání pacientů se sestrami. Na ARO jsou nová polohovatelná lůžka, ventilátory nebo infuzní pumpy. Nechybí ani moderní klimatizace, která sníží riziko vzniku infekcí," dodal ředitel nemocnice. Podle primáře chirurgického oddělení Dalibora Petráše se v novém prostředí sníží také riziko pooperačních potíží. "ARO a operační sály jsou vedle sebe, takže pacienty nebudeme muset převážet," řekl.

Součástí stavby, která se realizovala od roku 2004 ve dvou etapách, jsou tři výtahy a dva evakuační výtahy včetně schodiště, úpravna vody, strojovna vzduchotechniky a vakuová i kompresorová stanice. "Byť v průběhu realizace nešlo všechno zcela hladce, nakonec se podařilo posunout nemocnici o velký kus dopředu, což ocení hlavně pacienti města a spádové oblasti," uvedl bruntálský starosta Leoš Gregovský (ODS).

Slavnostní ukončení stavební akce se uskuteční ve čtvrtek 31. května, kdy město uzavře jednu z největších investičních akcí posledních let, dodal mluvčí Bruntálu Jiří Ondrášek.