Malí pacienti dětského oddělení nemocnice v Krnově se ve středu nestačily divit. Dva nové přístroje, které oddělení dostalo jako dar, totiž přijela předat samotná ředitelka Kapky naděje Vendula Auš Svobodová.

A nebyla by to ona, kdyby sebou nepřivezla hromadu dárků, kterými potěšila nemocné děti i jejich rodiče. Společně s ní dorazili také zástupci firmy Hemax, která finanční prostředky na potřebné přístroje vybrala prostřednictvím prodeje svých výrobků.

A jaké přístroje tedy obohatily vybavení dětské jednotky intenzivní péče? „Získali jsme lineární dávkovač léků a infuzní pumpu, které využijeme na přesné dávkování a regulování přívodu tekutin, výživy i léků do žíly malých pacientů,“ uvedla primářka dětského oddělení Marie Žaloudíková. „S oběma typy přístrojů máme již dlouholeté zkušenosti a tyto nové budou doplněním přístrojového vybavení na dětské jednotce intenzívní péče,“ informovala primářka. „Ve srovnání s minulostí, kdy jsme měli jednu infuzní pumpu pro celé dětské oddělení, tu máme pumpu a dávkovač ke každému lůžku na JIP. Je to velký posun ke komfortu pro pacienty i personál,“ doplnila Žaloudíková.

Dětská jipka krnovské nemocnice je v současnosti jedním z nejmodernějších zařízení v kraji, což se díky tomuto daru ještě posílilo. Nemocné děti tak mají v Krnově k dispozici opravdu kvalitní péči. Přesto je pro ně pobyt v nemocnici nepříjemnou zkušeností. To ředitelka Kapky naděje dobře zná a proto obešla celé oddělení a posadila se ke každému dítěti, popovídala si s ním a snažila se ho rozveselit. Nakonec se jí podařilo vykouzlit úsměv i na tváři zamračeného Teoška, který jen tak s někým nekamarádí. Vlídnému tónu Venduly Auš Svobodové ale neodolal a postavil si s ní i kousek stavebnice lego, kterou dostal. I ostatní děti byly rády za pestrobarevné hračky a milou pozornost Venduly. Třeba malá holčička, která místo toho, aby si právě užívala své první dny ve škole, ležela smutně v nemocniční postýlce. Jakmile se uzdraví, bude o zajímavé návštěvě jistě vyprávět spolužákům.