Nemocnice o zrušení zákazu rozhodla po vzájemné komunikaci s Krajskou hygienickou stanicí v Ostravě. Přesto je stále na místě opatrnost. Chřipka je nebezpečná právě pro nemocné lidi a pro seniory.

„Chřipková a respirační onemocnění jsou sice v tuto chvíli na ústupu, nicméně prosíme všechny rodinné příslušníky, aby byli ohleduplní a v případě jakýchkoliv příznaků chřipky či nachlazení návštěvu svých blízkých zvážili, případně odložili,“ vyzval ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Nemocnice také děkuje všem návštěvám a příbuzným za trpělivost, kterou projevili při preventivním režimu s omezením styku s pacienty.

„Příbuzní hospitalizovaných pacientů, kteří z důvodů vlastního onemocnění nepůjdou na návštěvu do nemocnice, mohou o této skutečnosti své blízké informovat na jednotlivých odděleních telefonicky,“ doplnila mluvčí nemocnice Eva Kijonková.

Zákaz návštěv naopak stále trvá v krnovském domově pro seniory. Byl vyhlášen teprve tento týden, v úterý 27. února. „Vzhledem k vysokému počtu respiračních onemocnění klientů jsme se na základě doporučení krajské hygienické stanice rozhodli pro zákaz a omezení společných akcí uživatelů domova,“ uvedla ředitelka domova Kateřina Michaliková.

Zákaz platí až do odvolání.