Nemocnice zateplovala stěny a stropy, za radiátory instalovala izolační fólie a termostatické ventily pro regulaci teploty. Celkovou revitalizací prošly budovy A a C, zejména lůžkové a ambulantní rehabilitační provozy, oddělení ošetřovatelské péče i sociálních hospitalizací. Kromě stavebních úprav přibyl na některých odděleních nábytek a další moderní vybavení.

„Vyměněna byla stará dřevěná okna a dveře za nová plastová. A opravám se nevyhnula ani střecha,“ uvedla ekonomka Podhorské nemocnice Irena Orságová. Investorem byla rýmařovská radnice, nemocnice pětiapůlmilionový podíl zaplatí formou zvýšeného nájemného.

Oddělení ošetřovatelské péče získalo moderní elektricky polohovatelná pečovatelská lůžka s nočními stolky, které se objevily i na oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny. Rekonstrukcí prošla místnost pro zemřelé, kterou vybavili novým chladicím boxem.

„Současně jsme zmodernizovali chladicí místnost pro odpady,“ sdělila ekonomka Orságová s tím, že dalších sto sedmdesát tisíc korun ještě letos investují do výměny dorozumívacího zařízení mezi sestrou a pacienty na obou lůžkových odděleních rýmařovské části nemocnice.

Při modernizaci se nezapomnělo ani na stravovací provoz, kde byl pořízen nový varný kotel za sto pět tisíc korun.