Na radnici bude dnes oficiálně zahájen již 24. ročník Česko-německého týdne, který každoročně pořádá Slezsko-německý svaz Krnov a spolek Heimatkreis Jägerndorf (domovský okres Krnov). Krajany kromě Krnova čeká i výlet na Praděd. Týden po nich se pokusí zdolat tuto horu i prezident Miloš Zeman. Německé návštěvníky přivítají i v obcích na Krnovsku.

V katolickém kostele v Holčovicích se zítra zúčastní odhalení pamětní desky věnované zbořeným evangelickým kostelům. V sobotu v Liptani chtějí zhlédnout rekonstrukci Liptaňské tragédie ze září 1938.

Na programu je také již tradiční setkání se studenty v krnovské synagoze, které se uskuteční v pátek 21. září od 9.30 hodin.

„V rámci 24. česko-německého kulturního týdne vyhlásil spolek krnovských německých rodáků soutěž na téma významné roky 1918, 1938, 1948, 1968 v historii České republiky. Prezentace studentů v německém jazyce bude hodnotit porota a vítězové obdrží hodnotné finanční a věcné ceny. Cílem soutěže je připomenout osudové historické události České republiky a motivovat žáky ke studiu německého jazyka. O kulturní program se postarají studenti Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Krnově,“ popsala plánovaný průběh pátečního dopoledne spoluorganizátorka Česko-německého týdne Květoslava Kukelková.

Pravidelnou součástí česko-německých týdnů bývá hudba, o kterou se letos postarají Hudební sdružení Krnov a studenti krnovského gymnázia spolu s žáky Augustinerschule Friedberg. Studentům bude patřit Koncertní síň ve čtvrtek v 18 hodin.

Závěrečný koncert Hudebního sdružení Krnov, který je věnován 110. výročí založení Krnovského chrámového sboru, se koná v sobotu 22. září v 17 hodin.