V rámci Česko-polsko-německého týdne zavítali do Krnova Němci, kteří se tady buď narodili nebo odtud pocházejí jejich rodiče.

Při objevování krnovské kultury se podívali také do sakristie právě opravovaného kostela sv. Benedikta v Krnově-Kostelci, kde jim místostarostka Krnova Renata Ramazanová ukázala unikátní fresky ze 13. století. Všichni členové zahraniční návštěvy byli netradiční podívanou nadšení, takový poklad uvnitř kostela zastavěného lešením nečekali.

Renata Ramazanová jim navíc ke každé fresce udělala historický výklad. Nejzajímavější byl právě ten o patronu kostela, sv. Benediktu, který je znázorněný, jak odolává rozmanitým pokušením. „Tady vidíte sv. Benedikta, jak odolává svodům tří krásných žen. Aby nepodlehl hříšným myšlenkám, skočil do trní,“ prozradila místostarostka perličku, která vyvolala úsměv na tváři starších dam.

Místostarostka jim také nastínila, jak by měl kostel vypadat za rok, až bude rekonstrukce hotová. Zmínila se také o iniciativě Věry Unčovské ze sousedství kostela, která dělá vše proto, aby byly na věži kostela konečně hodiny, jež byly naplánovány už v roce 1862.

Nádherný interiér kostela sv. Benedikta je jistě jednou z věcí, na kterou bude německá návštěva ráda vzpomínat. „Já jsem se tady v Krnově narodila a jsem moc ráda, že se sem mohu po těch letech znovu podívat a zavzpomínat na dětství,“ řekla stařičká paní, která ale navzdory věku vypadala nesmírně čile a spokojeně.