Babička Čarasová do našeho regionu přišla v roce 1950 z Řecka, kde prožila první polovinu života. Navzdory svému rekordnímu věku je neuvěřitelně vitální, nemusí se příliš omezovat v jídle, je mobilní a dobře vidí bez brýlí.

„Maminka se pořád dobře drží a dokonce si pamatuje více než já. Nedávno jí sice bylo špatně a říkala: To je asi poslední rok, co tu budu. Ale teď už se jí daří dobře a těší se, až k nám v létě přijedou vnoučata," prozradila dcera nejstarší obyvatelky Česka, Poly xenie Čandasová, která také bydlí v Dívčím Hradě. Zdá se, že v této rodině se nestárne. Ani paní Polyxenii Čandasové by nikdo nehádal, že jí táhne na osmdesátku.

Starostka Dívčího Hradu Božena Mruzíková obě zná velmi dobře. „Jsou pořád úplně stejné, babička Čarasová i její dcera. Zrovna jsme si říkali, že na nich vůbec nepoznáte, že jim zase přibyl nějaký rok," řekla starostka. Evangelia Čarasová se narodila 15. února 1904 v Řecku. Ze své původní vlasti musela utéct před občanskou válkou do Československa. V Řecku její rodina žila v horách a živila se pastevectvím, chovem koz a ovcí. Také v Dívčím Hradě paní Čarasová pracovala v zemědělství. Neumí číst ani psát.

Česky rozumí, ale mluví jen řecky. Má víc než dvě desítky vnuků, pravnuků i prapravnuků. Její příbuzní žijí v Česku i v Řecku.