Ani se nenaděju a mám namíchanou kávovou limonádu Cascara. „Je to vlastně z kávových třešní. Je v tom i trochu kofeinu a cukr. Ona ta Cascara je taková ovocná, kořeněná a málo se tady v Česku zatím chytá,“ říká mi, když ochutnávám a přemýšlím, co mi mírně zvláštní chuť připomíná.

KVALITNÍ KÁVA? LIDÉ SI ZVYKAJÍ

„Vždycky jsem chtěla kavárnu, ale nebyly na to finance, protože na tu je potřeba víc peněz. A tak přítel přišel s tímto nápadem,“ svěřila se Tereza Posoldová. S přítelem stánek z části i navrhli, aby byl pro Krnov tak akorát velký. A tak už více než rok nabízí kávu z pražírny, která ji odebírá čerstvou přímo od farmářů. Zajímalo mě, jestli už lidé začínají pít kvalitnější kávu. „Myslím, že jo. Ze začátku to trvalo, než si zvykli. Vždycky jsem se jim snažila říkat, co zrovna mám na mlýnku a co můžou cítit za chuť. Vnímám to tak, že lidé si už často doma připravují kvalitní kávu a pak se mě ptají: „Jakou kávu nebo kávovar si mám koupit. Tak jim říkám, že nepotřebují drahou mašinu, aby měli kvalitní kávu. Stačí úplně french press a mlýnek,“ řekla Tereza.

KOLO BUDÍ POZORNOST

Než si Tereza Posoldová udělala baristický kurz a prošla řadou školení, pracovala jako sekretářka u doktorky. „To bylo jen samé papírování a papírování a to mě nebavilo,“ řekla Tereza. Tak se vydala za svým snem a už rok nabízí před krnovským gymnáziem kávu ze svého pojízdného stánku. „Někteří si ještě pamatují, že dříve jezdili i zmrzlináři na kole, tak na mě koukají. Lidi si říkají jéé to je normální kolo a ono to i jede,“ řekla s úsměvem.

Na závěr Tereza Posoldová dodala, že nejoblíbenější je mezi jejími zákazníky, které tvoří především maminky s kočárky, latté ochucené různými sirupy.

PETRA HANUSOVÁ