Nejkratší a nejdelší ulice nenajdou soukromí badatelé v žádné oficiální evidenci. Bruntálské ulice vznikaly od třináctého století, nikdo si podobnou statistiku nevedl, město současnou podobu získávalo osm set let. Nezbývá, než zajít pro mapu svého města na katastrální úřad, měřit, a přepočítávat na skutečnou velikost.

Lepší variantu nabízí mapy na internetu, které lze taky využít. „Žádná taková statistika není. Pokud by chtěl být někdo skutečně přesný, asi mu nezbude, než měřit,“ řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Nejkratší bruntálskou ulicí je Divišova, měřící pouhých několik metrů. Mezi kratší patří i ulice U Sopky, i když ta se větví.

Mluvčí bruntálského městského úřadu Ondrášek odhaduje, že se mezi nejkratší dá počítat také Kostelní ulice. „Ale pozor, to není ta ulička, která vede k budově bývalé vojenské správy, ta se nazývá Farní. Kostelní ulice spojuje náměstí se Základní uměleckou školou,“ uvedl Ondrášek.

Nejdelší bruntálskou ulicí je zřejmě Zahradní, spojující město s průmyslovou zónou.

Liší se vaše poznatky od těch našich? A jaká je nejdelší a nejkratší ulice ve vašem městě? Podělte se o poznatky s dalšími čtenáři prostřednictvím e-mailu karel.janecek@denik.cz. Ulice můžete i vyfotit a snímky nám pošlete.