Hlasování O nejkrásnější vánoční strom Moravskoslezského kraje odstartuje už zítra, 12. prosince, ve 20 hodin. Krajští vítězové se pak následně utkají o titul a cenu ve výši téměř čtvrt miliónu korun pro svou obec či město.

Sotva na Krnovsku a Bruntálsku odstartovalo okresní kolo ankety Vánoční strom Deníku 2023, už se na sociálních sítích rozběhlo hecování mezi favority: Dvorci a Rýmařovem.

Výzva k souboji

„Rýmařov nás vyzval k souboji. Tak co vy na to? Jdeme bojovat?,“ oznámila obec Dvorce občanům spuštění ankety. Protože klikací souboj Dvorců s Rýmařovem je už každoroční vánoční tradice, bylo předem jasné, že jeden z těchto favoritů vyhraje okresní kolo. Nejnapínavější bylo sledovat vyrovnaný boj o třetí a čtvrté místo mezi Bruntálem a Dolní Moravicí.

Hledá se nejkrásnější vánoční strom 2023.
Vyberte nejkrásnější vánoční strom na Bruntálsku a Krnovsku

Poměrně brzy po spuštění hlasování se ukázalo, že Rýmařov tentokrát trochu zaspal, a náskok Dvorců už asi nedožene.

„Dvorce, nejspíše předem gratuluji k obhájení prvenství. Nám se nějak hlasující zasekli a zapomněli hlasovat. Tudíž šance na výhru je již mizivá. Užívejte vítězství a přejeme vám z Rýmařova šťastné a veselé Vánoce. Tak zase za rok milé Dvorce,“ vzkázal Dvorcům hlasovací tým Rýmařova. Vzápětí už Dvorce začaly s Rýmařovem vyjednávat o podpoře v krajském kole, protože loni je v napínavém souboji překlikala Karviná.

Vzkaz Rýmařovu

Pavla Křížová z dvoreckého klikacího týmu napsala Rýmařovu vzkaz: „Krásné Vánoce a šťastný nový rok do Rýmařova. Zatím bojujeme statečně jak Dvorce tak Rýmařov. Třeba pomůžete v druhém kole Dvorcům hlasovat a vyhrajete společně s námi…“

Dvorečtí sledovali jak intenzivně se hlasuje v ostatních okresech Moravskoslezského kraje, a při tom odhadovali silné a

Dvorce vyhrály soutěž Deníku o nejkrásnější vánoční strom a porazily favorizovaný Rýmařov. "We Are The Champions!," neslo se dvoreckým náměstím.
Ve Dvorcích bouchalo šampaňské i ohňostroj. Nešlo jen o strom, ale o Rýmařov

„Zdá se, že v okrese Bruntál vyhrajeme. Bacha na na Jablunkov a Orlovou v druhém kole. Jako mají hezké stromečky. My ho sice máme hezčí, ale tam je hrozně moc lidí,“ komentoval průbežné výsledky Vladimír Kopřiva s tím, že v krajském kole bude nutné hlasovat s ještě s věší vervou. Zapojit co nejvíc kamarádů, a usilovat o podporu pro krajské kolo nejen v Rýmařově, ale v celém okrese.  „Dvorečáci držím pěsti. Šternberk hlasuje pro vás,“ napsali Dvorcům vzkaz kamarádi z Olomouckého kraje.

„Hlasuji pro Dvorce, jako každý rok. My Bruntaláci se shodneme, že Dvorce jsou každý rok krásnější,“ vyjádřil Dvorcům podporu bruntálský tým klikačů.

Občané Dvorců svůj vánoční stromeček milují. Ten jejich je také zatím favoritem v soutěži Deník O nejkrásnější stromeček Moravskoslezského kraje. Prosinec 2022.
Boj Dvorců proti Karviné v anketě Deníku. Není malých soupeřů, vzkazuje starosta

VÝSLEDKY ANKET

Okres BRUNTÁL

Nejvíce přihlášených stromků, a to konkrétně dvanáct, mělo Bruntálsko. Vítězem se staly Dvorce, které přetlačily Rýmařov. Třeba jim to tentokrát v krajském kole vyjde.

Anketu s výsledky hlasování za okres Bruntál najdete zde.

Okres OSTRAVA

Vítězný strom na Jihu v konkurenci sedmi přihlášených stromů nakonec nasbíral téměř šest stovek hlasů.

Anketu s výsledky hlasování za okres Ostrava najdete zde.

Okres FRÝDEK-MÍSTEK

Sedm soutěžních stromečků mělo Frýdeckomístecko. Z prvenství se nakonec radují v Jablunkově, který všechny převálcoval a postupuje do krajského kola.

Anketu s výsledky hlasování za okres Frýdek-Místek najdete zde.

Okres KARVINÁ

Na Karvinsku obhajovala prvenství Karviná, která loni dokonce vyhrála celostátní finále, tentokrát prohrála klikací dostihy s Orlovou. Soutěžilo devět měst či obcí.

Anketu s výsledky hlasování za okres Karviná najdete zde.

Okres NOVÝ JIČÍN

Na Novojičínsku soutěžilo devět stromků a největší boj se strhl mezi Kopřivnicí a Frenštátem pod Radhoštěm, přičemž nakonec vyhrál Frenštát.

Anketu s výsledky hlasování za okres Nový Jičín najdete zde.

Okres OPAVA

V opavském okrese se strhla bitva mezi Kravařemi a Hatí, nakonec celkem s převahou dvou stovek hlasů vyhrála Hať. Přihlásilo se 7 obcí.

Anketu s výsledky hlasování za okres Opava najdete zde.

Akce Česko zpívá koledy u divadla v Šumperku 7. prosince 2022.
Bruntálskem a Krnovskem budou znít koledy. Přijďte si zazpívat. Už ve středu

Vánoční strom Deníku 2023 - termíny

Krajské kolo hlasování - 12. - 16. prosince.

Celostátní kolo hlasování - 17. - 20. prosince.

Start i konec kola je vždy ve 20.00 hodin. Hlasovat mohou pouze registrovaní čtenáři Deníku.cz, a to jedenkrát každou hodinu. Registrace je zdarma zde.

Výsledky ankety Strom Deníku roku 2023 vyhlásíme v tištěném vydání i na webech 22. prosince.

Vánoční poutákZdroj: Redakce