Je jich sice méně, přesto na několika místech hygienici nedoporučují lidem, aby se v nich koupali.

„Obecně došlo k poklesu množství sinic ve všech kontrolovaných nádržích, přetrvává však nevyhovující kvalita vody na vodní nádrži Větřkovice na Novojičínsku. Koupání v této nádrži stále nedoporučujeme. K výraznému zlepšení situace došlo na všech třech koupacích místech Těrlické přehrady, i přesto však doporučujeme zejména vnímavým jedincům zkrátit dobu pobytu ve vodě a po koupání se co nejdříve osprchovat pokud možno pitnou vodou,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Helena Šebáková.

Upřesnila, že z laboratorní analýzy vzorků vody vyplývá, že bez rizika je koupání ve Slezské Hartě na Bruntálsku, v Bašce a Olešné na Frýdecko-Místecku.

V rámci státního zdravotního dozoru byla rovněž zkontrolována kvalita vody na všech třech provozovaných koupalištích ve volné přírodě v Moravskoslezském kraji. „Jde o dvě nádrže v areálu štěrkovny Hlučín a přírodní koupaliště v areálu Letního koupaliště v Porubě-Vsi. Kvalita vody ve všech těchto nádržích je vyhovující,“ konstatovala Šebáková.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě najdou zájemci ZDE.