Podle nadšeného výrazu dětí i dospělých se letošní Eldorádo vydařilo. Desítky dětí lákaly na rodičích, aby je nechali svést na kolotoči, zaskotačit si na skákacím hradu, trampolíně nebo svést na konících. K večeru už byli koně z velkého parna a množství dětí, které svezly, docela unaveni. Největší fronty se jako obvykle tvořily u nové neokoukané atrakce: aquazorbingu.

Kolomý vyprávěl o Rallye Dakar

Zatímco děti střídaly jednu atrakci za druhou, dospělí se mohli setkat s rodákem z Bruntálu Martinem Kolomým, který se již několik roků účastní závodů Rallye Paříž-Dakar v kategorii kamionů.

„Závody jsou každý rok těžké. Nikdy nevíte, jestli dojedete do cíle. O to je to zajímavější. Určitě v závodech budeme pokračovat," řekl Martin Kolomý jednomu z návštěvníků. Ti se kolem něj seskupili a začali vyzvídat, jak je na tom se zdravím, se sponzory a jestli se zúčastní i dalšího ročníku závodů.

Bosým tanečnicím chladili parket

S nemalým úspěchem a pozorností se setkalo vystoupení břišních tanečnic z Bruntálu. Protože některé tanečnice vystupovaly bosé, musela se taneční plocha upravit. Před druhým vystoupením jim pořadatelé zajistili postříkání tanečního parketu proudem vody z hasičské stříkačky. Vodní mlhu, která kropením vznikla, přivítali všichni okolo sedící návštěvníci.

V podvečerních hodinách se na přilehlém fotbalovém hřišti hrál přátelský fotbalový zápas mezi ženami a muži. Z nebe seskočilo několik parašutistů a po osmé hodině začalo vystoupení skupiny Maraton z Horního Benešova.

ANNA DOHNALOVÁ