Doprovodný program zahajuje o čtvrt hodiny dříve. Zahraje městská dechová hudba, po proslovu starosty Petra Rysa rozsvítí nazdobenou jedli, u níž děti ze Základní školy Rýmařovská zahrají pohádku s vánočními motivy. Radnice slibuje stánky s občerstvením a prodejem vánočního a dárkového zboží, jako jsou adventní věnce, vánoční vazby, dekorace a podobně.

Adventní doba v Bruntále bude bohatší o kulturní vystoupení, která se budou konat v týdnu od 12. do 19. prosince pod rozsvíceným vánočním stromem na pódiu na náměstí Míru. Začátek každého z koncertů či představení bude v uvedeném týdnu vždy v 16 hodin. „Při výběru programu jsme dali prostor školám, divadelníkům a kapelám z Bruntálu,“ uvedla Alena Pajkošová z odboru kultury Městského úřadu v Bruntále.

Vánoční program zajistí koncerty dvou známých folkových a country kapel. Na bronzovou neděli 12. prosince vystoupí bratři Mikulkovi, na zlatou neděli se mohou lidé těšit na koncert oblíbené country kapely Karlováci. Mezitím se s pásmem pohádek a písní s vánoční tématikou představí žáci škol a zájmových kroužků. V případě velmi nepříznivého počasí se však jednotlivá vystoupení ruší.