Po policistech, hasičích nebo motorkářích se v Bruntále odhodlaly k dobrovolnému dárcovství krve zdejší basketbalistky.

Sportovkyně zároveň vyzývají další obyvatele našeho regionu, aby přišli dobrou věc podpořit spolu s nimi. Dobrovolníci se mohou předem objednat na Transfuzní službě na telefonním čísle 554 700 660. S basketbalistkami se potkají v čekárně ve středu 24. dubna od 6.15 hodin.

„Když se nám naskytla možnost hromadně darovat krev na Transfuzní službě, ani chvíli jsme neváhali. Všichni víme, co pro lidský život krev znamená, a pokud touto cestou pomůžeme zachránit něčí život, tak naše snaha není zbytečná," řekl trenér basketbalistek Dalimil Morys. Uvedl, že většina hráček půjde darovat krev poprvé.

„Věříme, že se na místě setkáme s mnoha dalšími dobrovolnými dárci nejen z řad fanoušků našeho oddílu," doplnil s úsměvem trenér.

Dárci krve a plazmy mají nárok na celou řadu výhod. Kromě studijního a pracovního volna s náhradou mzdy získávají proplacené jízdné, lékařské vyšetření, vitamíny od své zdravotní pojišťovny, občerstvení či dvoutisícový odpočet ze základu daně z příjmu za každý odběr. Dárci krve a plazmy se mohou stát výhradně zdraví lidé ve věku od 18 do 60 let.