„Mělo to na mě asi moc vysoké sedlo, tak jsem z kola v parku před krnovským gymnáziem málem spadl a vytrousil jsem při té kolizi telefon. Když jsem to doma zjistil, šel jsem mobil hledat, ale marně. Ráno mě vzbudila hlídka Policie ČR, že jim někdo můj telefon odevzdal, tak mi ho vrací,“ popsal Chlápek své zvláštní probuzení do Nového roku 2019.

DOJETÍ

Byl dojatý z prvního novoročního zážitku, z poctivosti nálezce i z toho, jaké úsilí policisté vynaložili, aby ho vypátrali a donesli mu ztracený mobil pomalu až do postele.

„Měl jsem v pouzdře u telefonu občanku, podle které policisté nejdřív sehnali kontakt na mou manželku. Už mi vynadala, jaký to pro ni byl šok, že ráno na Nový rok mě shání policie. Nechápu, jak se na mě policisté dozvonili, když nemám označený zvonek. Další záhadou je, kdo můj mobil našel a odevzdal. Rád bych mu poděkoval osobně, ale policisté si jeho jméno nezapsali,“ uvedl Chlápek s tím, že by rád poctivého nálezce telefonu odměnil, protože tohoto miláčka s pamětí přes 120 giga si kupoval za téměř 30 tisíc korun.

„Teď nevím, jestli můžu uvést, že na nálezce mobilu u mě čeká láhev whisky, aby se pak nepřihlásila spousta lidí. Každopádně jsem připravený i na variantu, že to bude abstinent. V takovém případě mu v odšťavňovači, který jsem dostal pod stromeček, vymačkám do láhve od whisky šťávu z červené řepy,“ slíbil Svatopluk Chlápek pěknou odměnu za poctivost.

Snímky z pátrací akce po bivakujícím turistovi.
Záchranáři v Jeseníkách hledali turistu, ten v bezpečí dřímal na hřebenu