„Rada města schválila nájemce a také nájemní smlouvu s firmou Starobrno. Ta bude Společenský dům provozovat v souladu s daným účelem, pro který byla projektována a realizována rekonstrukce,“ sdělil tiskový mluvčí radnice Jiří Ondrášek.

Náročná rekonstrukce vrátila památkově chráněnému Společenskému domu jeho původní reprezentativní podobu. Oprava byla náročná nejen stavebně, ale i finančně - přišla přibližně na 85 milionů korun, což je oproti původnímu rozpočtu překročení o nejméně 5,5 milionu korun. Radní schválili také výši nájmu pro společnost Starobrno. Každý zájemce se může ze zápisu usnesení konaného dne 16. října dozvědět následující: „Rada města schvaluje pronájem nemovitosti ve vlastnictví města Bruntál Společenský dům v Bruntále na dobu určitou 10 let od data 1. listopadu za cenu 180 000 Kč za rok.“

Ve Společenském domě by měly být v provozu restaurace, malý a velký sál, bowlingová místnost s barem a další. Za to bude společnost Starobrno platit městu 15 tisíc korun měsíčně. „To je nehoráznost. Ten nájem by opravu Společňáku zaplatil asi tak za pět set let. Mnozí drobní podnikatelé platí mnohem víc za obyčejné krcálky. Mluvila jsem o tom se spoustou lidí, ale nikomu se to nelíbilo, všechny to akorát naštvalo. Moc a moc by mě zajímalo, kdo má tohle na svědomí,“ rozhořčeně si postěžovala Zuzana Kunzfeldová.

O pronájem Společenského domu byl ale pramalý zájem, podnikatelé se do něj i přes několik výzev a velkou reklamu rozhodně nehrnuli. Pro veřejnost by se jeho dveře měly poprvé po opravě otevřít v polovině listopadu.