Spolu se závěrem olympijských her vrcholí i program Olympijského festivalu.

Vyzkoušet si zimní sporty, užít si soutěžní atmosféru i doprovodný kulturní program o nadcházejícím víkendu nabízí lyžařské středisko Malá Morávka s místní částí Karlov pod Pradědem v Jeseníkách. 

DORAZÍ TAKÉ DĚD PRADĚD. Program nemůže v sobotu před devátou hodinou začít jinak než příjezdem bájného ducha hor.

„Děd Praděd nám předá symbolický klíč od karlovského údolí a tím zahájíme olympijské hry tady u nás v Karlově pod Pradědem,“ řekl vedoucí Ski areálu Myšák Jaroslav Lukeš.

Lidé si mohou v sobotu i v neděli vyzkoušet na sjezdových tratích Ski Arény Karlov lyžařské disciplíny, alpské lyžování, snowboarding, skialpinistické lyže.

„Na běžkařském okruhu máme připraveny dvě tratě na klasické lyžování a na biatlon, i s laserovou střelnicí,“ zval Jaroslav Lukeš na sportovní program. Zájemcům zde navíc poradí, jak správně mazat lyže.

Pobaví i retro závod, který odstartuje oba dny v pravé poledne účastníci vyrazí na starých lyžích a v dobovém oblečení. Na sobotu po poledni je připravena přednáška horské služby.

Pro děti bude připravena dětská aréna se zábavnými zimními atrakcemi a doprovodným programem. U lanové dráhy Karlov Ski Express na velkoplošné obrazovce diváci uvidí jak dění v Karlově, tak záznamy z olympijských her v Jižní Koreji.

Natáčení videa věnovaného dvacetiletému výročí Nagana v Zóně Deníku.
ZOH v Ostravě: Youtuber představil speciální video. A nechybí v něm ani Deník

MUZIKA NA SNĚHU

V nedalekém Ski areálu Kopřivná v Malé Morávce je také připravena zábava a sportování pro děti.

„Máme dětskou olympiádu s pestrým programem, neobvyklými disciplínami, vystoupením klaunů, děti si mohou vyzkoušet třeba biatlon, jízdu v dvojbobu nebo curling,“ představila program pro nejmenší návštěvníky mluvčí areálu Andrea Mlčochová.

Na Kopřivné je rovněž připraven hudební program, už v pátek 23. února zde zahraje kapela Turbo a v sobotu 24. února následuje koncert skupiny Buty, vždy v 19 hodin.

JAK SE TAM DOSTAT

Motoristé nemusí jezdit až do Malé Morávky, mohou odstavit auto už na záchytném parkovišti u železniční zastávky ve Vrbně pod Pradědem nebo na Hvězdě u Karlovy Studánky a přesednout na olympijský autobus.

Spolek vypraví mimořádný vlak

Do Malé Morávky se můžete v sobotu vypravit speciálním přímým vlakem, který vypraví Slezský železniční spolek.

Vlak vyjede v 6.49 ze stanice Ostrava-Střed a do Malé Morávky dorazí v 9.55 hodin. Na trati Bruntál – Malá Morávka budou vypraveny tři páry zvláštních vlaků, s odjezdy v 11.40, 13.03 a 15.03 hodin.

Zpáteční vlaky do Bruntálu vyjedou 10.30, 12.20 a 14.30 hodin. Ve vlaku neplatí doklady Českých drah, například zpáteční jízdenka Krnov – Malá Morávka stojí 210 korun, rodinné jízdné 2+2 je za 480 korun. Ve vlaku je zajištěno občerstvení.

Jízdenky lze rezervovat na www.slezskyzeleznicnispolek.cz.