Nejstarší pravidelně provozovaná česká lokomotiva se po generálce zase vrací na Osoblažku do služby.

„Neplánovaná výluka v úsek u Třemešná ve Slezsku – Osoblaha od 16. června 2022 skončí 25. ledna 2023,“ informují České dráhy. Fanoušci Osoblažky vědí, že dnes už má tato řada lokomotiv nové označení 705.9, a konkrétní lokomotiva, která se vrací na Osoblažku, nese název 705 913-2. Čeká se ještě na příjezd opraveného vozu Balm. Následně proběhnou zkušební jízdy, než se koncem ledna na Osoblažce naplno obnoví vlaková doprava.

Parní lokomotiva v zasněžené krajině je atrakce, kterou osoblažská úzkokolejka nabízí jen jednou do roka.
Osoblažská úzkokolejka dál bez pravidelné dopravy, ČD slibují návrat v lednu

Na trati ještě právě probíhají úpravy železničních přejezdů, takže vlaky by stejně musely projíždět sníženou rychlostí. Proto se České dráhy dohodly a Správa železnic dohodly s Moravskoslezským krajem, že výluka s náhradní autobusovou dopravou na Osoblažce potrvá o něco déle, než se původně předpokládalo.

Leden 2023: Na Osoblažku se vrátila lokomotiva 705 913-2 a vůz Balm. Zkušební jízdy můžou začít. Konečně! Tak komentují tyto fotografie fanoušci Osoblažky.Leden 2023: Na Osoblažku se vrátila lokomotiva 705 913-2 a vůz Balm. Zkušební jízdy můžou začít. Konečně! Tak komentují tyto fotografie fanoušci Osoblažky.Zdroj: Úzkorozchodná trať Třemešná ve Slezsku Osoblaha

Obce Osoblažska, které převzaly od státu nádraží podél úzkorozchodné trati, projevily nespokojenost se situací, kdy s nimi výluku nikdo nekonzultoval.

Vystoupily s návrhem, že chtějí každodenní pravidelný provoz na úzkorozchodné trati převzít a personálně i technicky ho zajišťovat prostřednctvím Slezských zemských drah, které o prázdninách na Osoblažsku pořádají víkendové jízdy parních vlaků.

Kolem úzkokolejky Osoblažky nádraží Liptaň, Slezské Rudoltice, Koberno, Bohušov a Osoblaha září novotou. Rekonstrukce jim vrátila původní vzhled.
Nádraží po rekonstrukci: Osoblaha je Hotzenplotz a Bohušov Füllstein

„Snad už budou od ledna fungovat i ty superpotřebné šraňky na těch nejfrekventovanějších silnicích v regionu,“ utahují si fanoušci Osoblažské úzkokolejky z nových zabezpečovacích zařízeních na odlehlých silničkách, kde projede několik aut za den.

Také litují, že nikde nebyly veřejně prezentovány informace o přepravě úzkorozchodné lokomotivy z Osoblažska do Přerova a zpět. Fotografie těchto úzkorozchodných lokomotiv mimo Osoblažskou jsou pro každého šotouše vítaným úlovkem do sbírky.