Nehoda se stala na území Polska, mezi Jindřichovem ve Slezsku a Glucholazy. Trať číslo 292 vede zhruba patnáct kilometrů po polském území. Právě v tomto peážním úseku trati se český vlak srazil s polským osobním autem.

"Podle prvních informací nedošlo ke zranění žádných osob ve vlaku a poškození motorové jednotky by mělo být malé," přiblížil Deníku mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Provoz na trati nehoda dopoledne zcela zastavila. 

Slovenská strela byla k vidění mezi Kopřivnicí a Štramberkem, pondělí 2. srpna 2021.
OBRAZEM: Slovenská strela jako modelka. Takto jí to slušelo při promo focení

"Na nechráněném železničním přejezdu mezi Charbielinem a Jarnołtówkem najel do vlaku osobní vůz. Událost se stala dnes, 2. srpna kolem 8 hodin. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Řidič i strojvedoucí byli střízliví," popsala nehodu policejní mluvčí Magdalena Skrętkowicz z KPP (Komenda Powiatowa Policji) v Nyse s tím, že viníkem srážky byl řidič ve věku 43 let z Głuchołaz.

S osobním vozem Toyota neposlechl značku STOP a vjel bez rozhlédnutí přímo na železniční přejezd na trati Krnov - Głuchołazy - Jeseník. Srážce už strojvedoucí nemohl zabránit. Řidiči bylo na místě odebráno řidičské oprávnění.