Tak jako v předešlých desíti letech, také letos na přelomu července a srpna proběhne v areálu vrbenských kurtů Praděd cup, turnaj v tenise za účastí starostů, zastupitelů a hostů z České republiky a sousedního Polska. A opět se bude na co dívat.

Tenisté se sejdou na kurtech k zápisu do turnaje v pátek 30. července v 8 hodin ráno. Mají půlhodinu na to, aby se zaregistrovali mezi hráče v pavouku dvouher nebo do takzvané berličky. Berlička je turnajem, určeným pro hráče starší šedesáti let. Dvouhry zahájí účastníci v 9.30 hodin, a jako obvykle nebudou v klasických tenisových trikotech, podmínkou je hrát v kostýmu. Turnaj potrvá až do neděle 1. srpna.

Vloni se oděli hráči do kostýmů třicátých až šedesátých let dvacátého století. Letos se turnaj pronese v duchu hesla Indiánské léto na divokém západu. Tomu musí ženy i muži přizpůsobit svůj oděv. „Letos přislíbilo účast téměř padesát tenistů, povětšinou ryzích amatérů,“ řekl jeden z organizátorů turnaje Zdeněk Valenta. Nehraje se ani tak o body, jako o zábavu. Smyslem Praděd cupu je protažení těla, navázání nových a rozvíjení starých přátelství a vzájemné poznávání s polskými hosty.

Protože se jedná o program přeshraniční spolupráce, setkání finančně podpořila Evropská unie v rámci programu Euroregionu Praděd. Turnaj pořádají jíž pojedenácté v řadě ruku v ruce domácí tenisový klub TJ Sokol Vrbno pod Pradědem, vrbenská, andělskohorská i bruntálská radnice. Jejich zástupci jsou také hráči turnaje.