Svatomartinské hody se pořádají v Bohušově přímo v den svatého Martina v sobotu 11. listopadu. A nejlepší bude přijet parním vlakem, který na tuto akci již potřinácté vypraví Slezské zemské dráhy.

„Parní vlak s lokomotivami Rešica a Faur vyrazí z nádraží Třemešná ve Slezsku v 10.45 hodin. Před odjezdem dorazí na nádraží svatý Martin na bílém koni se svatomartinským vínem. Slavnostně otevře první láhev a vypraví parní vlak směr Bohušov. Víno budou moci cestující ochutnat přímo ve vlaku, k dostání bude i na hodech,“ uvedli organizátoři.

V bohušovském areálu a Penzionu Pod Duby na všechny čeká bohatý program a pochoutky jako husí stehna se zelím, zvěřinový guláš, bramborové placky nebo slavnostní bohušovské koláčky.

„Od 13 hodin vystoupí imitátor a lidový vypravěč Libor Pantůček se svými humornými scénkami, kterého ve 14 hodin vystřídají členové spolku ZAIFERUS se svými dravými ptáky. Od 15 hodin zahraje cimbálová muzika KUBALOVCI, děti mohou vyrábět martinské husičky nebo zkusit jízdu na koni.

Zpáteční vlak vyjíždí v 15.20, pro ostatní bude program pokračovat až do 18 hodin.