„Od středy pouštíme vlek nebo lanovku, mírnější svah ještě do rána upravíme rolbou. Do svátků tady ale žádný nápor nečekáme, lidé si přijdou zalyžovat spíš o odpoledne nebo večer,“ řekl v úterý majitel areálu v Branné Rostislav Procházka. Loni se v Branné lyžovalo vůbec poprvé v České republice, letos Jeseníky předstihly Krkonoše.

Do začátku hlavní sezony, která začíná 25. prosince, bude areál v Branné v provozu od pondělí do čtvrtka v době od 9 do 19 hodin, v pátek, sobotu a neděli se bude lyžovat od 9 do 21 hodin.

Na spuštění vleků se od soboty chystají také v areálu Kaste v Petříkově, v Lipové-Miroslavi i na Ovčárně pod Pradědem.

Po třech letech se také konečně probouzí Červenohorské sedlo. Spánek turistického a lyžařského střediska byl zapříčiněn několikaletou rekonstrukcí hlavní silnice z Jeseníku na Červenohorské se­dlo. „I když byl vždy přes zimní období umožněn průjezd rekonstruovaným úsekem, spousta turistů a lyžařů o tom nevěděla, a tak lidé raději zvolili návštěvu jiného střediska,“ vysvětlil Tomáš Klíma, místopředseda šumperského Ski klubu, který na Sedle provozuje sjezdovky. Nyní je areál na Sedle připraven na zahájení zimní sezony s provozem všech osmi vleků.

Ceny o moc neporostly

Lyžaři se v nadcházející sezoně nemusejí obávat dramatického zdražení cen jízdného na vlecích. Většina středisek ceny zvedla jen o pár korun, některá dokonce vůbec. „Celodenní jízdné na Červenohorském sedle zůstalo zachované z minulých sezon,“ informoval Klíma.

Areál na Sedle, který vedle Ramzové patří k nejvyhledáva­nějším v Jeseníkách, rozšířil také možnosti občerstvení a ubytování. „Návštěvníci střediska si mohou vybrat občerstvení v restauraci Turistické chaty nebo v hotelu. Občerstvení nabízíme také u nástupu na severní svahy v blízkosti vedlejší pokladny a v sousedství infocentra,“ vyjmenoval Tomáš Klíma. Ubytování na Sedle je možné v Turistické chatě, hotelu či apartmánech. K dispozici je velká půjčovna zimního vybavení, služby nabízí také lyžařská škola.

Podrobné a aktuální informace týkající se služeb, aktuálního počasí a sněhových podmínek v Jeseníkách můžete nalézt ZDE.