„Tato akce nabídne návštěvníkům to nejlepší ze skupin gotického zaměření, které na Sovinci můžete vidět. Letos poprvé na hrad zavítá famózní šermířská skupina z Prahy Bibus Spiritus, tentokráte s premiérou pověsti Černá rota a také připomene oceňovanou pověst Velké nepřátelství,“ představil program za pořadatele Petr Šenkyřík z historické posádky Špinavci.

Jako další se představí diváky oblíbená skupina těžkooděnců v plné zbroji Taranis, která předvede gotickou bitvu. S komedií Jan Žižka a pohádkou Rumcajs zavítá na Sovinec pražská divadelní a šermířská společnost Fuente Ovejuna. V neděli budou moci diváci zhlédnout i rytířský turnaj skupiny šermu Memento Mori.

„Ani tentokráte jsme nezapomněli na nej᠆menší diváky a tak pohádky pro nejmenší zahraje loutkové divadlo Kozlík a v sobotu všechny pobaví také kejklíř Křupíno,“ upozornil Petr Šenkyřík.

Návštěvníci si mohou vyslechnout besedu o dravých ptácích a taktéž se s nimi vyfotit na ruce a taktéž se mohou těšit na ukázky historických řemesel a některá si i vyzkoušet. Velká středověká bitva o hrad propukne v sobotu i v neděli v 11.30 a v 16 hodin.

Hrad bude otevřen od 9 do 18 hodin a součástí akce je i prohlídka s průvodcem každých 30 minut.