Vedle bitev dojde i na ukázky života na středověkém hradě a etikety při námluvách s módní přehlídkou historických kostýmů. Lidé si mohou prohlédnout dělostřelecký polní tábor s ukázkou zapomenutých řemesel. 


V sobotu 11. i v neděli 12. července je program přichystán od 
9 do 19 hodin. Vystoupí pražská skupina historického šermu Bibus Spiritus. Staví své programy na středověkých pověstech, které jsou jedinečně propracované divadelními scénami 
v kombinaci s nejvyšší formou scénického šermu.

Předvedou se těžkooděnci v plných zbrojích ze skupiny Taranis. Tihle famózní rytíři kladou důraz na vyváženost mezi příběhem a šermem v nejvěrohodnější podobě včetně všech rekvizit. Šermířská a divadelní společnost Grál nabízí mimořádně oblíbené programy postavené na humoru a komunikaci s dětským divákem.

Skupina scénického šermu Vae Victus se představí na Sovinci poprvé s kombinací divadla a šermu s rýmovanými dialogy, okořeněnými ladným humorem.

A nejmenší diváky určitě potěší pohádky v podání loutkového Kašpárkova divadla. Nebudou chybět ani sokolníci s výcvikem dravých ptáků. Po oba dny, vždy ve 13 hodin, se uskuteční velká bitva s dobýváním hradu.