Kuchař Pavel Zlámal vyrůstal v dnes již zatopeném Karlovci, navíc je to nadšený rybář. A tak jej napadlo, proč neudělat z koníčka živnost. Jeho internetové stránky nabízí služby pro specialisty v lovu kapitálních kaprů na přehradní nádrži Slezská Harta. A aby zjistil, kde kapitální kapři na přehradě jsou, uspořádal Pavel Zlámal na sklonku října na Hartě rybářské závody. „Jedině takovou hromadnou akcí prochytáme velkou oblast. Cílem je najít nejlepší místa, kde se vyskytují velcí kapři. Pak toho můžu využít v dalších letech,“ řekl Pavel Zlámal. Podobné rybářské závody chce organizovat na Hartě každý rok.

Do letošního prvního ročníku se kvůli malé propagaci přihlásilo jen devět lidí. Společně ulovili jednadvacet kaprů, každý měl v průměru okolo dvou kil. Chytali nad starým Karlovcem od šesti hodin od rána do deseti hodin do večera. Žádný kapitální kousek nepřišel. „Lidé ale byli spokojeni, od sponzorů jsme měli zajímavé ceny. Příští rok chceme uspořádat soutěž v červnu v zátoce mezi starým Karlovcem a Roudnem,“ plánoval budoucnost Pavel Zlámal. Pro lovce nejtěžší ryby čekaly například dva rybářské kaprové pruty, poukaz na pohoštění v restauraci za tisíc korun, povolenka k lovu na soukromý revír a další ceny. Ceny byly uděleny i v kategorii největší ryba, nejvíce bodů za kapry a amury nad 40 centimetrů a za nejmenšího uloveného kapra.

Pavel Zlámal je přesvědčen, že na Hartě dříve či později na velké kapry narazí. Rybářům nabízí třeba podrobnou mapu zátopové oblasti před zatopením, kde jsou zaznamenány zlomové hrany, potopené cesty, lesy, louky, reliéf dna a původní koryto řeky Moravice. Zároveň chce rybáře vést k lovení metodou chyť, vyfoť a pusť.