Co se týká nových oborů, nevznikne ve Vrbně pod Pradědem nová třída. Žákům ale přibude možnost výběru mezi studiem jazykové konverzace, případně také matematické informatiky. „Přijímáme do primy třicet žáků a do kvinty dobíráme do počtu třicet žáků. To znamená asi deset žáků,“ řekla Jitka Krätschmerová z vedení školy. Změny v systému výuky se dotknout všech, i stávajících studentů a vyučujících.

Dosavadní tým snowboardistů vedl trenér Tomáš Niessner. Novým trenérem se stal Petr Houser, který je zároveň na vrbenském gymnáziu trenérem alpských lyžařských disciplin.

Tým trénoval na svahu ve Ski areálu Kopřivná v Malé Morávce. „V současné době je již vytvořena skupinka, která má některé tréninky spojené s tréninkovou skupinou alpských disciplin,“ uvedla Krätschmerová. Zatím tvoří snowboardový tým tři nadějná děvčata Vendula Hopjáková z Loštic u Olomouce, Vendula Kunzfeldová z Bruntálu a Zuzana Bačíková z Karlovy Studánky.

Děvčata jsou na hranici zletilosti, přesto se pyšní sportovní úspěchy. Vendula Hopjáková a Zuzana Bačíková mají za sebou Zimní olympiádu mládeže 2010. „Na zimní olympiádě jsem dosáhla ve starších žákyních druhého místa ve snowboardcrossu a třetí pozice ve slalomu,“ pochlubila se Vendula Hopjáková. Zuzana Bačíková šla studovat vrbenské gymnázium poté, co na stejné škole ukončil studium maturitou její bratr Jakub.

Mladí jízdu na snowboardu a s ní spojený životní styl milují. Pokud nesjíždí na prkně svah, o sportu alespoň obdivně hovoří. „Miluji freeride, což je jízda mimo vyznačenou sjezdovku v hlubokém sněhu. V lese nebo někde na poli. To je krása a ten vůbec největší adrenalin,“ vyznala se Vendula Kunzfeldová. Už od září ji mohou napodobit pokračovatelé, pokud si ke studiu vyberou právě vrbenské, specializované gymnázium.

Snowboardistky obdivují přístup k jejich sportu za mořem. „Ve Spojených státech jsou nejlepší podmínky pro ježdění, úplně jiné zázemí. Tam berou snowboarding podobně jako hokej, podle toho to i vypadá,“ prohlásil dřívější trenér snowboardistek Tomáš Niessner.