Na město s 25 tisíci obyvateli docela slušná účast. Možná si soudruh kronikář realitu trochu přibarvil, ale jisté je, že odmítnout „dobrovolnou“ účast v prvomájovém průvodu v té době chtělo odvahu.

V průvodu byly vidět stejnokroje pionýrů, svazáků, příslušníků Lidových milicí, lesáků i železničářů. Transparenty s hesly o boji za mír a o odhodlání splnit a překročit socialistické závazky doplňovaly obrazy Marxů, Leninů a Englsů. Rudé prapory symbolizovaly neochvějnou víru v komunistickou budoucnost a neomylnost Sovětského svazu. Alegorické vozy představovaly jednotlivé podniky. Třepetalky alias mávátka se buď fasovaly nebo kupovaly v papírnictví Narpa.

V roce 1965 byly prvomájové oslavy v Krnově obzvlášť vydařené. Zúčastnil se jich totiž generálmajor Ivan Alexejevič Vinogradov, který před dvaceti lety, tedy v květnu 1945 velel válečným operacím na Krnovsku. Pod jeho velením vstoupila Rudá armáda 6. května do Krnova. Vinogradov přijel vzpomínat na osvobození Krnova od nacismu i se svou chotí Alexandrou Vasiljevnou Vinogradovovou. Ubytovali se ve Slezském domově a pak s tlumočnicí navštěvovali krnovské závody.