Litoměřický biskup Jan Baxant se letos chystá do Rudy sloužit bohoslužbu na pouti k Panně Marii Sněžné. Mariánské tradice v Rudě u Rýmařova stojí za vznikem  jednoho z nejznámějších poutních míst České republiky. Nabízí návštěvníkům kopec Křížový vrch, který poskytuje turistům daleký výhled do krajiny a zbožným poutníkům duchovní zážitky.

Turisté jezdí do Rudy obdivovat to nejlepší z barokaNa poutní slavnost v Rudě u Rýmařova ke cti Panny Marie Sněžné se mohou letos poutníci vypravit v neděli 7. srpna. Program začíná v 10 hodin v kostele koncertem Smíšeného pěveckého sboru Bruntál.

Fajné léto na Osoblažce nabídlo 16. července 2022 zážitky malým i velkým fanouškům parních lokomotiv.
VIDEO: Podívejte se, jak si užít Fajné léto na Osoblažce

Ihned po koncertě následuje v 11 hodin mše svatá celebrovaná litoměřickým biskupem Janem Baxantem. Po skončení bohoslužby se věřící vydají po barokních zastaveních křížové cesty na Křížový vrch.

Na slavnost zvou kněží bruntálského děkanátu s děkanem Františkem Zehnalem.Všechny turistické průvodce doporučují v Rudě navštívit romantickou křížovou cestu, která vede od kostela až na Křížový vrch. Jde o zvláštní barokní skvost. Jednotlivá zastavení totiž mají podobu srdce vytesaného z pískovce. Nápisy na zastaveních jsou v němčině.