Deník monitoroval obrovské cenové rozdíly na benzinkách na Krnovsku a za polskými hranicemi před pár dny. 

Krnovský řidič Lukáš si zajel do Prudniku na bezninku Shell pro benzin za šest zlotých (32 korun). Při té příležitosti pořídil v Prudniku fotografii polského traktoristy, který u tankovacího stojanu působil poněkud nestandardně.

Přijel nabrat pohonné hmoty s tisícilitrovou plastovou kostkou. Na Lukáše to působilo jako úsměvná situace.

“Přišlo mi komické, že někdo bude na pumpě hodně dlouho čekat, než si polský traktorista načerpá plnou nádrž a uvolní stojan ostatním řidičům. Tak jsem si tu scénku vyfotil jako kuriozitu, jak v Polsku funguje tankování do přídavné nádrže. Až pak jsem si uvědomil, že dalšího Poláka s velkokapacitní kostkou na vozíku jsme míjeli už při vjezdu na tuto prudnickou benzinku. Podle mě Čechům i Polákům nejspíš začíná docházet, že extrémně nízké ceny polských pohonných hmot nevydrží věčně. V médiích už spekulují, že výhodné ceny benzinu a nafty souvisí s politikou. Pokud po říjnových volbách opravdu začne zdražování, ani se nedivím řidičům, kteří se snaží předzásobit,” komentoval Lukáš svou fotografii, kterou pořídil v Prudniku na stanici Shell 29. září 2023.

Deník monitoroval ceny pohonných hmot v česko-polském pohraničí, úterý 26. září 2023.
Benzin v Polsku levněji o 9 Kč. Netankuji už u nás, zní z Krnovska. Přehled cen

V polských médiích se také objevila informace, že některé benzinky kvůli extrémně nízkým cenám už zavádí limity na nákup pohonných hmot. Žádné omezení na polských pumpách v Prudniku ani Hlubčicích ale zatím není.