„Snažíme se lidem nabídnout zábavu a také trénování paměti. Hlavně, aby se měli na co těšit. Jsem přesvědčen o tom, že soutěž může pomoci zmírnit pocit osamění starších lidí. Mám radost i z toho, že luští také obyvatelé domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou. Na každý čtvrtek, kdy dostali novou křížovku, se všichni velmi těšili. Je fajn, že díky soutěži zapojujeme do společné aktivity i několik desítek lidí upou taných na lůžko,“ uvedl Navrátil.

Ilustrační foto.
Senioři v Bruntále jsou ti nejaktivnější luštitelé křížovek

Do Křížovkářské ligy se tentokrát přihlásilo 1 037 křížovkářů ve 13 městech kraje. Jednalo se o lidi starší 60 let, kteří se mohli zaregistrovat v domovech pro seniory, v klubech seniorů a v informačních centrech. Největší účast měl Havířov, Bohumín, Kopřivnice, Frýdek-Místek a Ostrava.

V přepočtu na počet obyvatel se stal vítězem Bruntál, kde se do podzimního kola zapojilo 108 seniorů. Křížovkáři celkově luští 20 křížovek, každý týden dostanou jednu. Úspěšní luštitelé dostali odměny v podobě dárkových balíčků.

Ilustrační foto
Nejvíce nakažených chřipkou v kraji hlásí Opavsko

„Bruntál zaslouží jedničku, lidé se tam křížovkami opravdu baví, báječná je spolupráce s informačním centrem, radnicí i Aktivními seniory Bruntálu,“ řekl Ivan Sekanina, předseda Spolku Počteníčko, který Křížovkářskou ligu připravuje. Zájem je v celém kraji obrovský.

„Musíme proto počty cen i zájemců regulovat, aby se dostalo na všechny okresy. Postupně tak zapojujeme i nováčky Křížovkářské ligy. Na podzim to byl například Klub seniorů ze Lhotky na FrýdeckoMístecku nebo Domov seniorů v Krnově,“ dodal Navrátil.