Nově se zde navíc můžete seznámit i s letošní sportovní novinkou. Na vodní ploše totiž můžete vyzkoušet nový sport Stůj a pádluj, neboli SUP. Originální název je Stand Up Paddle Surfing.

Uvedený sport vznikl na Havaji a je kombinací surfingu a jízdy na kánoi.

„Tento v Evropě poměrně nový sport v sobě spojuje prvky vodních sportů, fitness, posilovacích cviků a cvičení ke zlepšení koordinace pohybu a rovnováhy. V praxi to znamená, že stojíte na desce boardu, a pádlujete vpřed dlouhým veslem. Je to výborné cvičení na rovnováhu a rozhodně se u něj nudit nebudete," řekl Oldřich Mičan, který tento sport začal ve zdejším areálu Yacht Clubu Krnov pořádat.

Pokud máte zájem si vyzkoušet trochu jiný způsob ovládání plavidla na poklidných vlnách Petrova rybníka, je potřeba, abyste se vždy dopředu objednali na telefonu 774 420 244 nebo e-mailem: info@fun-line.cz.

„Prostředí Petrova rybníka je ideální i pro výuku windsurfingu. Na kurz windsurfingu i SUPu může přijít kdokoli i bez předchozích zkušeností. Vše vás naučíme. Podmínkou je, abyste, obzvláště u windsurfingu, byli schopni uplavat minimálně 50 metrů a nebáli se ponořit hlavu pod hladinu. Letos v létě jsem tento zajímavý sport učil děti od dvanácti let po osmačtyřicetileté dospělé," uvedl Oldřich Mičan.

Anna Dohnalová