V připravovaném parku u vleku B si přijdou na své i snowboardisté a v provozu je už také běžecká stopa.

Jednotný odbavovací systém na Ovčárně fungoval už před lety. Poté, co bývalý vlastník, obec Karlova Studánka, vlek B pronajal Josefu Pilcovi, museli lyžaři obcházet pokladny a střídání sjezdovek pro ně bylo komplikovanější. Novým majitelem vleku se před několika měsíci stal Josef Figura, který nyní znovu jednotný odbavovací systém na Ovčárně zavádí.

„Už jsme vleky v jednotném odbavovacím systém provozovali, takže to nejsou žádné velké změny. Změny jsou jen v tom, že vleky vlastní jeden majitel. Chceme aby se bonita toho území pozvedla, a aby lyžařská veřejnost byla spokojenější. Chceme aby se středisko vrátilo zpět tam, kde bylo v minulosti, a lyžující veřejnost je vyhledávala,“ konstatoval provozovatel lyžařského střediska na Ovčárně Josef Figura.

Jeden z důvodů, proč se Karlova Studánka vleku B zbavila, byl jeho špatný stav. Na ten si stěžoval i nájemce Pilc. Figura má v plánu technologii šlepru vyměnit. „Zatím jsme jenom vyklidili prostory. Bylo tam asi pět kontejnerů nepořádku. Připravili jsme studii a navrhli technologii. Teď se budeme připravovat na její výměnu. Jde o složitější proces a uvidíme, jak to vše dopadne. Je třeba na to získat povolení, to znamená například vládní výjimku, stavební povolení a podobně,“ upozornil Figura.

Na atrakce, právě na jedné ze stran vleku B, se mohou těšit snowboardisté. Překážky pro jejich adrenalinovou jízdu jsou už připravené, ještě ale chybí dostatek sněhu. Toho musí na Ovčárně být mezi 60 a 80 centimetry, aby ochranáři přírody povolili spustit vleky a odstartovali tak lyžařskou sezonu.

Nově zavedený odbavovací systém nebude mít vliv na cenu skipassů. Ta by měla zůstat stejná jako v loňském roce. Celodenní jízdné pro dospělého bude stát 400 korun a pro dítě 280 korun. Rovněž provozní doba zůstane zachovaná a to sedm dnů v týdnu od 8.30 do 16.00 hodin. Sněhová pokrývka na Ovčárně minulý týden dosahovala půl metru, což dostačovalo alespoň na zprovoznění běžecké trasy mezi Ovčárnou a Švýcárnou.

Zuzana Pršalová

#nahled|https://g.denik.cz/75/70/kyvadlo_sip-galerie.jpg|https://g.denik.cz/75/70/kyvadlo.jpg|Kyvadlová doprava.#